Szerkesztőségünk úgy értesült, hogy áll a bál Pécelen. A Tisztán a Városért Egyesület színeiben képviselővé vált Perger Krisztina, aki alpolgármester is egyben, elhagyta az őt támogató civil szervezetet. Állítólag feljelentés is született, bár a Pest Megyei Rendőrfőkapitányság eddigi kérdéseinkre nem válaszolt írásban szóban közölték, hogy 15 napjuk van a válaszadásra. Fura pálfordulás történt Pécelen, mert az alpolgármesterré avanzsált Perger Krisztina, az őt támogató a Tisztán a Városért Egyesületet elhagyta. Köpönyeget
cserél a képviselő, ami állítólag komoly felháborodást okozott. Sokak szerint ez nem etikus lépés. Mások szerint le kellene mondania az alpolgármesternek, mert az, hogy átöltözik egy másik szervezet ruhájába, komoly kérdéseket vet fel, hiszen cserben hagyta a támogatóit, akiknek köszönheti a politikusi karrierjét. Ám, vannak olyanok is, akik szerint az alpolgármesternek vissza kell fizetnie mindent, amit a szervezet a kampányába ölt.
Nos, ezen felvetések jogosnak tűnnek. Mindazonáltal úgy hírlik, hogy valaki fel is jelentette az önkormányzatot és az alpolgármestert is. Állítólag már a rendőrség is nyomoz. Néhány napja megkerestük ezügyben a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság Sajtó Osztályát, azonban eddig nem kaptunk választ. Telefonon érdeklődtünk és megkaptuk a nyers kioktatást, miszerint 15 napjuk van a válaszadásra. Hűha, ez igen! Ez az igazi sajtó osztály! Mindebből kiindulva úgy gondoljuk, van valami, azaz tényleg megtörtént a feljelentés.
E-mailben megkerestük a Tisztán a Városért Egyesületet is, türelemmel várva a választ kérdésünkre: Mi igaz az alpolgármester kilépéséről keringő hírhalmazból? Azonban találtunk a közösségi média felületén egy videót, ahol konkréten kiderül ki és miért tett feljelentést.
„Ismeretlen tettes ellen tettem feljelentést, korrupció és zsarolás cselekménye miatt. Durva, ami itt megy Pécelen. Kérdezném Krisztina mikor fizeti ki a molinó gyártást, vagy a marketinget, amit csináltunk neki. Mi támogattuk anyagilag is, ezért lett alpolgármester. De felborított mindent, nem is kommunikál… ez egy csalás” – mondta a videó feltöltője.
Igy összességében tehát, tényleg baj lehet Pécelen. Mert nem jó, ha egyik szervezetből a másikba ugrál az ember, ráadásul úgy, hogy ahhoz a bízonyos áhított politikai párthoz az új szervezetnek sincsen semmi köze... Az ügyet nyomon követjük és Olvasóinkat a későbbiekben tájékoztatjuk a várható fejleményekről.
stoffángy.
Kép: Internet/Perger Krisztina facebook