2014. február 11., kedd

Ideje volna a bölcsességnek

Értem én… mindenki hatalmat akar, mindenki pénzt akar, mindenki érvényesülni – lopni akar. És itt a lehetőség áprilisban, hogy e kényszeres akarást valóssággá tegyék. A politikusok, a pártok, amelyek, akik voltaképpen nem arra esküsznek megválasztásuk után, hogy lopjanak és harácsoljanak, hanem a nemzet szolgálatát fogadják meg… ám, ez egyszerűen nem is érdekli őket, pusztán formaságnak tekintik a bársonyszékbe való besüppedés előtt. Ez pedig aljasság, mi több, árulás. Akik támogatják ezt a botor és értelmetlen harcot, azok bűntársakká válnak, mert nem a hazát, a nemzetet, a népet, a vallási közösséget szolgálják, hanem néhány eszement aljas politikai szélhámos érdekeit, amely érdekek távol állnak a nemzet, a haza és a vallási közösség érdekeitől.

Ideje volna tehát a bölcsességnek.
Annak a fajta bölcsességnek, amely nem a jelenben keresi a múlt felelőseit. Amely nem hátra, hanem előre tekint. Amely nem aljasságokat hirdet, hanem a békét és a szeretetet. Amely bölcsesség nem a pénzben látja a boldogságot, hanem abban, ha mindenkit elégedettnek tud. Szót kell emelni tehát minden olyan megnyilvánulás ellen, amely gyűlöletre uszít, amely veszélyezteti Magyarország létét és biztonságát, amely idegenben hazug állításokkal aláássa országunk jó hírnevét.

Ideje volna a bölcsességnek.
Annak a bölcsességnek, amely mindenkire vonatkoztatja fennálló törvényeket, és nem tesz kivételt nemzeti, vallási alapon. Annak a bölcsességnek, amely nem szorítja háttérbe a magyarság jogait a nemzetközi liberális eszmerendszer és az azt gyakorlók követeléseinek kényszeresen megfelelni igyekezve, hanem a nemzeti érdekeket helyezi mindenek fölé. Annak a bölcsességnek, amely nem tűri el a magyar nemzet gyalázását, történelmének szándékos és kitervelt megváltoztatását, nemzeti nagyjainak vádakkal való beszennyezését. Annak a bölcsességnek, amely végre kötelezően elszakítja a marxista tudománytalanságtól történelemoktatásunkat, s a magyarságról az igazat és csakis az igazat engedi tanítani. Annak a bölcsességnek, amely megtisztítja a közintézményeket a hazaárulástól, az igazságszolgáltatást az egyre sokasodó visszaélésektől, a tudományos életet az áltudományos tevékenységektől. Amely helyére teszi mindazt, amit a gyűlölet, a magyarellenesség, a kommunizmus cca. ötven éve, a vészkorszakra hivatkozó politikai bűnözők és gyűlöletkeltők évtizedek alatt összekavartak.

Ideje a hitközségekben is a bölcsességnek.
Mert ma nem azokkal áll szemben a magyarországi zsidóság egy részének képviselete, akik hetven esztendeje bűnt követtek el ellenük. Ma nem azok állnak szemben a nemzettel, akik ellen elkövették a bűnöket. Más-más generációk állnak – sajnos – egymással szemben és szítják a gyűlöletet, noha a józan emberi ész azt diktálná, hogy a múltból levonva a konzekvenciát, magunkba nézve és saját bűneinkből is tanulva élhetőbb és szeretetteljesebb jövőt építsünk. Együtt: zsidók, keresztények, zsidók, magyarok. Nem bűnösöket kellene ma keresgélni, hanem azokat kellene emlegetni, akik nem vettek részt a gyalázatban. Nem a mai jellemtelen gyűlölködőket kellene azonosítani a nemzettel, hanem azokkal kellene tisztességgel elbeszélgetni a kibékülés szándékával, akik szeretni, tisztelni akarnak, akik szomjazzák a békét és elvetik a bosszú és a kölcsönös gyűlölet elvét. Nem sértődötten elvonulni és fennhéjázva feltételeket teremteni kellene, hanem elfogadni végre ismét hazának azt a hazát és azt a népet, amely haza és nép befogadóként szeretettel, és tisztelettel volt a befogadottak iránt. És el kell ismerni mindenkinek a saját bűnét a kiengesztelődés érdekében és annak őszinte szándékával. Mert bűnei minden nemzetiségnek és vallási közösségnek vannak a másik nemzetiséggel, nemzettel, vallási közösséggel szemben.

Ideje volna a bölcsességnek.
Annak a bölcsességnek, amely egy békés, rendezett, polgárait kötelességekkel és jogokkal egyaránt felruházó államban akar élni. Annak a bölcsességnek, amely ma még nem látszik, de amely nélkül állandó háborúság és gyűlölködés, feszültség és szeretetlenség lesz Magyarországon. Annak a bölcsességnek, amely nem csinál antiszemitát és magyarellenest a legalázatosabb emberből is magatartásával…
A bölcsesség fontossága felismerésének van itt az ideje. Mert parancsra szeretni senkit nem lehet, de egyetlen jó szó a szeretetet belülről jövő paranccsá, és ezzel elpalástolhatatlanná, visszautasíthatatlanná tudja tenni. Hittel és bizalommal magunk, egymás és a jövő iránt…
Remélni tudom csak, hogy akikhez szóltam megértették, vagy van közöttük olyan, aki megértette. Mert nem háborúzni, hanem békét teremteni igyekszem… mert itt a bölcsesség ideje!


Stoffán György