2025. július 12., szombat

Román nacionalisták jönnek ünnepelni Budapest 1919-es megszállását – 2025. augusztus 3.

 

„Maga akkor a legundorítóbb, amikor kedves próbál lenni” – mondta Mr. Teufel a Macskafogó című klasszikus, magyar film-remekben. Most ugyanez a megfogalmazás érvényes azokra a szélsőséges, nacionalista oláhokra, akik a budapesti Parlament előtt akarják megünnepelni azt az oláh megszállást, amikor is az oláh hadsereg elfoglalta, majd kirabolta Budapestet, és csak a hős amerikai tábornok lélekjelenléte akadályozta meg, hogy a Magyar Nemzeti Múzeumot kirámolják. Harry Hill Bandholtz tábornok így a megmaradt nemzeti kincseinket mentette meg a kifestett, női parfümöktől bűzlő, oláh gazemberek szedett-vetett seregétől. Igaz, gyárainkból a gépeket, templomokból a festményeket, és mindent, ami mozdítható volt, elloptak.

 

Most – mint írja a Nemzet Útja Egyesület elnöke, Mihai Tîrnoveanu –, Budapesten akarják megünnepelni a ’19-es magyarországi rabló hadjáratot, és ezt egyeztetik a magyar hatóságokkal is. A történelemhamisítás n
agymesterei már arról értekeznek, hogy a számukra győztes első világháború után, Kun Béla kommunista hatalma alól igyekeztek felszabadítani a magyarokat, ezzel is mélyítve az oláhok és a magyarok baráti viszonyát. A hadjárat idején a saját élelmükkel látták el a magyar lakosságot… stb… és, folytathatnám a hazudozások sorát, amely már-már arra hajaz, hogy egyenesen ők ültették a kormányzói székbe Horthy Miklóst is…

 

Szóval, ismét készülnek az oláhok Budapestre, ahogy egyszer már nem is olyan régen meggyalázták a Hősök terét. Az oláh nacionalisták pofátlansága minden bizonnyal nem saját ötlet, hanem beleillik abba a magyar-gyalázó és alázó folyamatba, amelyet az Európai Unió mocskos méregkeverői főznek folyamatosan ki nemzetünk ellen. Mihai Tîrnoveanu ötlete és hazudozásai az augusztus 3-iki, budapesti ünneplést illetően hasonlít a marosvásárhelyi magyar-verésekhez és az Úz-völgyi temetőgyalázáshoz. Csak remélni tudom, hogy a kormány és a hazai hatóságok „a román-magyar barátság nevében” nem engedik meg ezt az 1919-re emlékező aljasságot. Bár ismerve a fővárosi vezetés magyargyűlöletét, nem tartom kizártnak, hogy még rendőri biztosítást is adnak ennek a gyalázatos, oláh nacionalista elképzelésnek és ünneplésnek. Fontosnak tartom tehát, hogy a hírt minél szélesebb körben terjesszük, s terjesszék azok is, akik eddig fotel harcosokként az ellenzék vezérének úszógumijával és övcsatjával voltak elfoglalva. Ugyanis ez, minden belpolitikai cirkusznál fontosabb.

Abban is bízom, hogy a Mi Hazánk sem tétlenkedik ebben a kérdésben.

 

A tervezett oláh, provokatív megmozdulást kötelező megakadályozni! Aki pedig ebből is belpolitikai előnyöket szeretne vindikálni magának, azt ki kell vonni a közéletből. Ugyanis, a magyar hadsereget sem ünnepeltük Bukarestben, ahol a magyar honvédeket valóban virágszőnyeggel fogadta Bukarest lakossága az első világháború idején!  

 

(Alább olvasható az oláh nacionalisták vezére, Mihai Tîrnoveanu írása a tervezett budapesti provokációról.)  

 

Stoffán György

 

 


„Irány Budapest!

Augusztus 3-án, vasárnap a Magyar Parlament előtt tisztelegünk a román hadsereg 1919. augusztus 3-4-i budapesti bevonulásának és Magyarország Kuhn Béla bolsevik rezsimje alóli felszabadulásának emlékére. Történelmi kontextus. A román hadsereg 1919-es hadjáratának küldetése az volt, hogy egy komplex stratégia keretében, példaértékű taktikailag végrehajtott katonai műveletekkel megvédje az 1918-as Nagy Unió történelmi jelentőségű aktusát.

E nemzeti kívánságért folytatott küzdelem átfedésben volt a bolsevizmus elleni küzdelemmel, mivel a Nagy-Románia elleni politikai küzdelem és katonai offenzíva egy szovjet művelet volt, amelyet három irányból, északkeletről (Ukrajna), keletről (Oroszország) és nyugatról (Magyarország) hajtottak végre, azzal a céllal, hogy Bukovinát, Besszarábiát és Erdélyt elszakítsák Romániától, nem ismerve el a csernyivci, csijenovi és gyulafehérvári nemzetgyűlések határozatait.

1919-ben gyakorlatilag kénytelenek voltunk megvívni a háborút a háború után, hogy megszenteljük az első világháborúban aratott győzelmet. 1919 tavaszától kezdődően a román hadsereg ellentámadásba lendült az erdélyi magyar csapatokkal szemben, melyeket Kuhn Béla újjászervezett, és megsemmisítette azokat, akik mind a civil lakosságot, mind a demarkációs vonalakon lévő román katonai állomásokat támadták, azzal a céllal, hogy a lehető legmélyebbre behatoljanak román területre. A védekező műveletekről az ellentámadásokra váltva, a Tiszán átkelve, Budapest bevonulása végső céljával, a román hadsereg így biztosította nyugati határát a bolsevik fegyveres csapatok semlegesítésével és a Kuhn Béla-rezsim hatalomból való eltávolításával. A Magyarországon bevezetett kommunista hatalom célja az volt, hogy hídfőként szolgáljon Szovjet-Oroszország számára, a kommunista ideológia terjesztésének egyik tényezője legyen, amely valós veszélyt jelentett mind a bolsevikok által terrorizált és éheztetett magyar népre, mind az Osztrák–Magyar Monarchia összeomlása következtében létrejött többi nemzetállamra. A közép-európai szovjet hídfő román hadsereg általi megsemmisítése a kommunizmus közép- és kelet-európai terjeszkedésének megállítását jelentette. Jelenlegi kontextus.

A neomarxizmus jelenlegi, egyre agresszívabb terjeszkedésének hátterében, amely magát a nemzetállamok lényegét támadja, úgy véljük, hogy az 1919-es marxizmus elleni harc budapesti felidézése olyan esemény volt, amelynek célja a két nép, a román és a magyar közeledése volt, és nem az elválasztásuk/ellenségeskedésük. Figyelembe véve azt a tényt, hogy Budapest lakossága akkoriban hálával fogadta a román hadsereget, mivel Kuhn Béla bolsevik rezsimjének mindössze néhány hónapos kormányzás alatt sikerült konkrét intézkedésekkel a kommunizmussal szemben ellenségessé tennie a magyar nép túlnyomó részét.

A román hadsereg példaértékű viselkedése a civil lakossággal szemben, beleértve saját élelmiszeradagjaik egy részének a rászorulóknak és a gyermekeknek történő felajánlását, emberségességből és civilizációból tanulságos lecke volt. A román csapatok kivonása Magyarországról néhány hónappal később, önkéntesen történt, miután a kommunista fenyegetést véglegesen megszűnt. Íme tehát egy történelmi esemény, amely közelebb hozhat minket egymáshoz. Tekintettel a budapesti kormány folyamatos kijelentéseire a jelenlegi marxista és neomarxista politikával szemben, érdeklődéssel várjuk a magyar állami tisztviselők reakcióját a Calea Neamului Egyesület (A Nemzet Útja Egyesület) által Budapesten tervezett rendezvényre. 

Ez a szervezet a román nemzeti identitás megerősítéséért küzd, ugyanakkor felszólal és fellép a genderideológiával, a bevándorlással, a politikai korrektséggel stb. kapcsolatos neomarxista politikák ellen is. A 2025. augusztus 3-án, Budapesten, a Parlament előtt megrendezésre kerülő rendezvény megszervezése érdekében minden jogi lépést megteszünk a magyar hatóságok felé. Mihai Tîrnoveanu, a Calea Neamului Egyesület elnöke.”